3-4 sierpień 2018

Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spławikowym, które odbyły się we Włoszech miejscowości Cavo Lama. Mistrzotwa odbyły się dla trzech kategori wiekowych do lat 15 (U-15), do lat 20 (U-20) oraz do lat 25 (U-25).

W reprezentacj Polski w kategori U-15 startował Bartosz Korban wraz  czterema   zawodnikami wytypowanymi do kadry Polski, w składzie Fabisiak Radosław, Tereszkowski Paweł, Kaczmarek Marek, Dominik Chaber.

Cała drużyna po dwóch dniach rywalizacji z innymi drużynami Europy zajęła trzecie miejsce i tym samym otrzymała tytuł Drużynowego Drugiego wicemistrza świata. Bartek Korban tym samy otrzymał kolejne wyróżnienie i wraz z drużyną zdobył brązowy medal. Nalezy przypomnieć, że to już drugi medal na tego typu zawodach. W 2017 roku w Irlandii wywalczył z drużyną srebrny medal, a teraz w 2018 we Włoszech wywalczył z drużyną brązowy medal.

Pokonali utytułowane drużyny, między innymi Francuzów, Anglików. W tym roku ulegli Włochom i drużynie Węgierskiej.

Nalezy podziękować trenerowi Rafałowi Bielewiczowi, oraz całej dorosłej ekipie która zajmowała się przez tydzień młodzieżą we Włoszech. Nie bez znaczenia i ważną rolę w ekipie Polski odniosła też Katarzyna Kinstler-Korban, mam Bartka, ale też zawodniczka w sporcie wędkarskim, która zajmowała się dzieciakami nawet w trudnych chwilach, które miały. Wielkie podziękowania.

Podsumowując , występy tegoroczne Bartosza Korbana, należy podkreślić, że w tym roku startował ostani raz w kategori U-15. Gdyż od przyszłego roku, będzie miał już 16 lat i przechodzi do nowej kategori U-20. Tym samym, miał świetne podsumowanie i ukonorowanie swojej kategori wiekowej i pięć lat startów wędkarstwie sportowym.

Dziękujemy wszystkim , za wsparcie i pomoc, oraz Burmistrzowi Gminy Trzebnica Markowi Długozimie, który wspierał Bartka przez ostatnie lata.